Knížecí cesta

Zavřete oči, vypněte telefon a nechte se unést na jih Čech do aparthotelu Knížecí cesta. Najdete ho v Bližší Lhotě u Lipna, přímo v historické budově schwarzenberské lesní správy. Samotné okolí jsou jen krásné louky a jezera.

Ubytujete se tu v plně vybavených stylových apartmánech. Každý apartmán má vlastní koupelnu a toaletu, vanu nebo sprchový kout, televizi, telefon, trezor, vysoušeč vlasů a sušící věšák. Kuchyňky mají vše pro takové to domácí vaření. Na stání u plotny ale rázem zapomenete, když spatříte zdejší wellness se saunami a širokou nabídkou masáží. A pokud tu chcete zažít něco víc adrenalinového, pronajměte si člun a vyrazte na jezero. Aparthotel má k němu i vlastní soukromý přístup.
Přednosti místa

Parkování
Parkování
Psi vítáni
Psi vítáni
Dětský koutek/ hřiště
Dětský koutek/ hřiště
Rodinné pokoje
Rodinné pokoje
Vlastní kuchyň
Vlastní kuchyň
Wellness
Wellness

Adresa místa

Bližší Lhota 11
384 51 Horní Planá
Česká republika
Rezervovat ubytování
Z důvodu velkého zájmu o toto ubytování přijímáme dotazy na dostupnost termínů pouze skrze poptávkový formulář. Napište, kdy chcete dorazit a my se vám ozveme co nejdříve

Datum příjezdu
Vyberte z kalendáře
Datum odjezdu
Vyberte z kalendáře
Termín výletu
Vyberte z kalendáře
Koupit dárkový poukaz
Náš dárkový poukaz můžete uplatnit ve všech ubytováních od Trevora

Místní příběhy

Dina Parfenovich
Dina Parfenovich

Knížecí cesta

Horní Planá, Jihočeský kraj
0
102 zhlédnutí
trevor
trevor

Knížecí cesta

Horní Planá, Jihočeský kraj
0
150 zhlédnutí
trevor
trevor

Knížecí cesta

Horní Planá, Jihočeský kraj
0
158 zhlédnutí
trevor
trevor

Knížecí cesta

Horní Planá, Jihočeský kraj
0
164 zhlédnutí
trevor
trevor

Knížecí cesta

Horní Planá, Jihočeský kraj
0
123 zhlédnutí

Info

trevorovo hodnocení

Design
Atmosféra
Servis
Gastronomie

Výlety v okolí

Rovnou z hotelu Knížecí cesta můžete vyrazit na příjemné procházky po okolí stejně jako na náročnější celodenní túry po horách. V širším okolí pak najdete nespočet turistických cílů, historických a přírodních zajímavostí i atrakce určené především dětem.

 

Hranice národního parku Šumava se nachází 3 km od hotelu, příroda zde má hlavní slovo a nabízí mnoho míst k návštěvě. Obdivovat můžete krásy Plešného jezera nebo důmyslnost Schwarzenberského kanálu. Náročnější výstup na Smrčinu(Hochficht) 1 333 m n.m. s převýšením asi 700 metrů je srovnatelný s leckterou alpskou horskou túrou. V okolí Horní Plané je naučná stezka Adalberta Stiftera pojmenovaná po místním rodákovi, spisovateli světového věhlasu. Nenáročný pětikilometrový okruh nabízí pěkné výhledy a seznámí Vás s historií města i osobností Adalberta Stiftera. Jeho rodný důmmůžete v Horní Plané také navštívit.

 

Nejvýznamnějším turistickým cílem v okolí je rozhodně historický Český Krumlov zapsaný v seznamu UNESCO. 

 

Z mnoha dalších turistických cílů v okolí doporučíme rozhledny Moldaublick a Alpenblick na rakouské straně hranice, Stezku v korunách stromů u Lipna nad Vltavou, hrady Vítkův kámen, Rožmberk, cisterstiánský klášter Vyšší Brod, premonstrátský klášter Schägl a samozřejmě návštěvu sousedního Českého Krumlova zapsaného v UNESCO.

 

Pokud si chcete užít Lipna z lodní paluby, můžete vyrazit na plavbu parníkem ze zastávky v Horní Plané nebo podniknout výlet na kánoíchna Teplé Vltavě (úsek Pěkná - Nová Pec).

Bruslení na zamrzlém Lipně

Neuvěřitelných 38 km má za příznivých podmínek bruslařská dráha spojující bruslařské okruhy u Horní Plané a u Lipna nad Vltavou. Užít si zamrzelé vodní hladiny můžete především na bruslích ale i na běžkách nebo na horském kole.

 

Lipenské jezero je největší vodní plochou u nás a zamrzá obvykle od prosince do půli břena. Jakmile má led bezpečnou tloušťku jsou upravena nástupní místa a bruslařské dráhy, jejichž parametry nemají v ČR obdoby.

 

Vstup na dráhy je zdarma a na vlastní nebezbečí.

Kam s dětmi

Na lepším břehu Lipna si rodiče užijí nerušeného odpočinku a děti se nenudí. Ať už zůstanete s dětmi v okolí hotelu nebo vyrazíte pěšky, na kole či autem, nuda rozhodně nehrozí. A nezáleží, jestli máte předškoláčka nebo náročnějšího dorostence.

 

Přímo v areálu hotelu je pro děti připraveno venkovní hřiště s herními prvky. Na hřiště je dobře vidět přímo z terasy s posezením pro rodiče. Velkým lákadlem je zvířecí koutek s přítulnými ovečkami a kozami.

 

Pokud by se náhodou počasí nevyvedlo, máme připraveny společenské hry a hračky k zapůjčení.

 

S většími dětmi můžete využít naší půjčovny kol, elektrokol, vozítek Segway, elektročlunů a motorových člunů, vyrazit do rakouského lanového parku, na motokáry v Horní Plané nebo podniknout řadu výletů za zajímavými atrakcemi.

Kde se dobře najíte

Rybí restaurace Hůrka výborné speciality z čerstvých ryb z místních rybníků, tradiční recepty, široký výběr nápojů a příjemné posezení v rodinné atmosféře. Vzdálenost 23 km.

 

Masná 130 Výběrová káva z britské pražírny Has Bean na espressu i na filtrech, k tomu hostující české pražírny. Koláče, dezerty, sendviče, v sezóně i snídaně. V centru Českého Krumlova. Jen pár kroků od hlavní třídy. Ale přesto klidná oáza. Budete spokojeni. Vzdálenost 45 km.

 

Penzion Eder Lipno příjemná restaurace s úžasným výhledem na vodní hladinu Lipna, která je otevřená již od snídaní do pozdních večerních hodin. Pochutnáte si zde stylové české kuchyni. Vzdálenost 23 km.

Související články

Hotel Kleis

Hotel Kleis

Cvikov, Liberecký kraj
Chaloupka pod Krakonošovem

Chaloupka pod Krakonošovem

Pecka, Královéhradecký kraj
U Heřmanů

U Heřmanů

Kvilda, Jihočeský kraj
Byli tu TýnaV
Boutique Hotel Tanzberg

Boutique Hotel Tanzberg

Mikulov, Jihomoravský kraj
Hotel na rozcestí

Hotel na rozcestí

Čeladná, Moravskoslezský kraj
Resort U Fořta

Resort U Fořta

Hřensko - Mezní Louka, Ústecký kraj
Nebespán

Nebespán

Kašperské Hory, Jihočeský kraj
Byli tu sobiXXX
Chalupy Rajsko

Chalupy Rajsko

Dlouhá Ves, Plzeňský kraj

Novinky z nejlepších míst na světě přímo ve vaší schránce.