Do Česka dorazí vesmírná streamovací služba

trevor
Napsal trevor
02. Srpen, 2023
Čtení na 2 minut

NASA+ bude bez reklam, zdarma a přinese dokumenty i živé přenosy.Pokud už vás přehršel streamovacích služeb nebaví, máme pro vás další, trochu z jiného soudku. NASA+ by měla dorazit ještě letos. Kromě živých přenosů ze startů raketoplánů nabídne dokumentární seriály a další vědecká témata. Bude dostupná také v Česku, zdarma a bez reklam. 

 

Obsah budete moci sledovat v mobilní aplikaci na zařízeních s Androidem a iOS, přes služby jako Apple TV a Roku nebo prostřednictvím webového prohlížeče. Nová služba je snahou NASA o modernizaci své prezentace v digitálním prostředí. „Pomůže nám to lépe vyprávět příběhy o tom, jak zkoumáme neznámo ve vzduchu i vesmíru a inovujeme ve prospěch lidstva," říká šéf komunikace vesmírné agentury. 

Spolu se streamovací službou NASA pracuje i na nové podobě internetových stránek, ke zkušební verzi se může vyjádřit každý. Cílem je podle agentury poskytnout přívětivější a ucelenější způsob, jak mohou lidé získat informace o jejích projektech i vesmíru jako takovém.

V současnosti se připravují mise Artemis, které mají člověka vrátit na Měsíc. Artemis II už zná čtyřčlennou posádku, která se má příští rok vydat k Měsíci. Kolem našeho nejbližšího souseda by měli proletět koncem příštího roku. V roce 2025 chce NASA po pěti dekádách na Měsíci s lidskou posádkou přistát.