Cestovní deník: penzion Vinný tunel

trevor
Napsal trevor
24. Listopad, 2020
Čtení na 3 minut

Tentokrát jsme vyrazili na jížní Moravu. Nebo do Provence? Těžko říct... Krásně tu je. Levandule tu voní. Pokud hledáte ubytování ve sklípku, už nemusíte. Našli jsme ho pro vás.

Víte, kde jsou Pouzdřany? První zmínky pochází už ze 13. století. Za zmínku v tom 21. tahle víska s 765 obyvateli stojí. Jmenovitě známe 2, Hanu Topinkovou a jejího partnera Martina Klajbana, kteří tu provozují pension Vinný tunel. Tunel, ten tam vskutku mají, má zajímavou historii, nechte si ho u sklenky vína povyprávět. 


Vinný tunel aktuálně nabízí tři apartmány. Koňský, Květinový a Vinný. Hanka chystá na zahradě ještě nové ubytování, zahradní domek s výhledem do krajiny. Ale to je zatím „v řešení“. Do Pouzdřan vás zavede vaše GPS. Parkoviště tu mají, nemusíte se bát. Naším absolutním favoritem je Květinový apartmán. Má totiž všechno, co potřebujete. Dost místa pro dva, a to i v případě, že se balíte jako na týden. Květinový apartmán má prostornou komoru s dostatkem úložného prostoru. Taky tu najdete lednici s vínem, sklenice i vývrtku. Dominantou koupelny je prostorný sprchový kout z lakovaných cihel. Najdete tu jak ručníky, tak příjemnou, voňavou kosmetiku.

Květinový apartmán

Ohromí vás terasa, na které můžete posnídat, relaxovat, popíjet, grilovat, bavit se, užívat si. Posnídat tu můžete skvělou snídani, kterou připravuje Hanka a vyjde vám vstříct i v případě, že máte nějaké omezení. Voňavá káva, čaj, křupavý chléb, vajíčka, bylinkové pomazánky, sladká tečka. Touhle snídaní se rozmazlíte. 


Hanka je také fanynka koní, proto tu nechybí Koňský apartmán, který je sice nejmenší, ale nic vám tu chybět nebude. Možná trochu ta terasa, ale pokud chcete posnídat venku, klidně můžete. Před sklípkem najdete stylové posezení. 

Koňský apartmán

Vinný apartmán je největší a ubytuje početnou skupinu 5 lidí. I tady vás uvítá lednice s minibarem moravských vín, i když bychom to spíš popsali jako maxibar. Miniaturní lahvičky tu nehledejte. Ráno se můžete rozhlédnout do zahrady z balkónu. Dominantou apartmánu je manželská postel zavěšená ke stropu lany. Nebojte, udrží vás a výhodou je, že si neukopnete palec o roh postele ;) 

Ložnice Vinného pokoje

Všechny pokoje i společenská místnost jsou velmi vkusně zařízené. Dominuje bílá barva, dřevo a cihly. Hanka má zlaté ručičky a snad každý kousek má svůj příběh. Staré trámy, dveře, sudy, restaurované, opravené, zrecyklované. Najdete tu spoustu zajímavých nápadů. Pracovní ponk předělaný na elektrický sporák. Mlýnky na maso, ze kterých jsou lampičky. Světla ukrytá za keramickými vinnými listy. Nové se mísí se starým a domací atmosféra se sklenicí vína v ruce vás přiměje uvažovat o stěhování na jížní Moravu. 


A co se tu dá dělat kromě pití vína a lenošení? Máme pro vás i tipy na výlet. Můžete se tu motat mezi jednotlivými sklípky. V létě se tu hodně jezdí na kole. K vodnímu dílu Nové mlýny to jsou asi 3km. Můžete vyrazit na ryby, proběhnout se, projít se, taky navštívit Věstonickou Venuši. Tedy tu pravou lze navštívit v Brně, tamním Moravském zemském muzeu, ale můžete se vyfotit u velké sochy Venuše, kterou tu najdete. 

 

 

Související články