Dárky pro neobyčejné cestovatele

trevor
Napsal trevor
08. Prosinec, 2021
Čtení na 4 minut

Vánoce jsou za rohem, máme pro Vás 9+1 tip na dárky pro neobyčejné cestovatele.


Energie
Žijeme v době, kdy je energie potřeba víc než kdy jindy. Mobily, drony, foťáky, reproduktory, tablety aj. zařízení, která nám zjednodušují život potřebují šťávu. Pokud máte doma geeka cestovatele, tohle jsou 3 tipy pro cestovatele nabíječe…

pro stylaře 
Tesla nedávno otevřela v Česku svůj oficiální eshop. Pokud patříte mezi fanoušky značky, neměl by uniknout vaší pozornosti. Pro cestovatele mají například láhev na vodu s logem, oblečení a Powerbanka se na cestách vždy hodí… Elegantní kapesní nabíječka pro mobilní zařízení, která je napájena stejným článkem jako mnoho bateriích těchto vozidel.


pro náročné
S pořádnou nabíjecí stanicí budete dokonale připraveni na kempování a jakékoliv volnočasové aktivity v místech, kde není přístup k elektrické síti. Je ideálním společníkem na cesty, na kterého se můžete spolehnout. Většinu z nich lze nabíjet za jízdy připojením do autozapalovače. Mnohé firmy nabízí jako příslušenství solární panel.


pro nomády
Batoh se solárním panelem je vhodný do města i přírody a vaše drobná elektronika má šanci na nepřetržitý provoz. Batohy bývají nepromokavé a mají hromadu kapes a zipů na všechna zařízení, kabely apod. Velice často výrobci myslí na cestovatele, kteří tento batoh zvolí jako své příruční zavazadlo do letadla a mají tedy velice kompaktní velikost.

solar bag
Vzpomínky
I když jeden výzkum tvrdí, že si zážitky nejlépe zapamatujete, pokud je nebudete ani fotit ani natáčet, každý z nás má telefon plný fotek a videí a volíme právě tuhle cestu, jak si vzpomínky uchovat na dlouhé roky, taky abychom se mohli pochlubit.

pro mobilní fotografy
Posuňte svou mobilní fotografii o krok dál s přídavnými objektivy, které si buď můžete připojit pomocí klipu na objektiv mobilu. Nebo se šroubují přímo do k tomu určeného obalu.


pro milovníky analogu
Pokud se nechystáte ke koupi Polaroidu nebo Instaxu, chcete si vytisknout i starší fotky z vašeho mobilu, sáhněte po přenosné kompaktní tiskárně, kterou snadno pomocí wifi nebo bluetooth připojíte k mobilu nebo tabletu a fotky jako z Polaroidu jsou za chvíli ve vašich rukou.

portable printer
pro archiváře
Když už máte fotografie vytištěné, co s nimi? Možností je x, rámeček, stojánek, kolíček, nástěnka, fotoalbum. Celou řadu doplňků pro tvoření s fotografiemi najdete například na vyvolejto.cz


Udržitelnost
Jedním z hlavních témat dnešní doby je udržitelnost. I když milujeme cestování, a to sebou přináší řadu výzev z pohledu ekologie, vždy můžeme pro naši planetu udělat alespoň něco.

stay hydrated
Láhev na vodu, kelímky na kafe, nebo čaj jsou čím dál častější výbavou nejen do přírody, ale i do města. Celá řada kaváren vám nabídne slevu, pokud si přinesete vlastní kelímek. Jde tedy o dárek praktický z mnoha ohledů. Ušetříte planetu i peníze.pro fashionisty
I když se poslední roky na tzv měkouše, tedy měkké dárky, které ukrývají většinou ponožky, nebo jiné oblečení, nahlíží trochu s despektem. Nový svetr nebo batoh se štítkem udržitelné určitě udělá radost mnohým neobyčejným cestovatelům. Oblíbené značky jako Patagonia, Sandqvist nebo Fjällräven ve svých kolekcích mají i udržitelné, nejčastěji upcyclované kousky, nebo oblečené z části z recyklovaných materiálů.  


Fjällräven batoh Tree-Kanken

pro beauty freaks
I když si můžete koupit miniatury většiny kosmetických přípravků naprosto běžně, není to úplně nejlepší řešení pro peněženku, ani planetu. Mnohem lepším řešením je si malé lahvičky na cestování naplnit z domácích větších zásob. Za 1. si sebou berete přípravky, které vám vyhovují 2. je to levnější 3. je to ekologičtější, protože nevytváříte další odpad.

BONUS
pro každého
Pokud si nevíte rady, skvělým dárkem je voucher trevor, který může obdarovaný využít na rezervaci většiny ubytování, které máme v našem portfoliu. Co je lepší dárek než společné vzpomínky z výletu, romantického pobytu a společného odpočinku. Voucher si můžete koupit online zde Můžete si zvolit elektronickou verzi, do 16. 12 si můžete zvolit doručení fyzického voucheru.