5 novoročních předsevzetí pro cestovatele!

trevor
Napsal trevor
07. Leden, 2022
Čtení na 2 minut

Přestanete pít, jíst smážo každý den, budete se víc hýbat a šetřit. Tak určitě!

Věděli jste, že 73% lidí vydrží své novorční předsevzetí držet do 6. ledna? 60% permanentek do fitness center, které lidé dostanou pod stromeček se vůbec neaktivuje? Máme pro vás cestovatelská předsevzetí, která vám vydrží déle než do konce ledna. 

1. Cestujte zeleněji
Naše planeta na tom není nejlépe, pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, můžete toho udělat dost, aby vaše eko svědomí netrpělo. V našem článku najdete 8 tipů pro zelenější cestování


2. Vyberte si celou dovolenou
Podle OECD stráví průměrný Čech v práci 1776 hodin, zatímco například Němec jen 1371 a Francouz 1473 hodin. Pokud si pravidelně v práci nevybíráte celou dovolenou, letos to napravte. I kdybyste měli jet několikrát za rok jen na prodloužený víkend. A ne, home office není dovolená. 


3. Objevujte Česko
Česko je skutečně krásná země plná přírodních krás. Architektonických unikátů a nevšedních zážitků. Vyrazte na nová místa. Nebo i na známá, ale zkuste se na ně podívat z jiného úhlu. Co patří mezi místní gastronomické speciality? Nenatáčel se tu nějaký film? Vyrazte za místními legendami a strašidly. Odhalte místní technické památky. 


4. Myslete na vzpomínky
Taky máte mobil plný fotek, které pak nahrajete do počítače, ale už nemáte sílu se hromadami fotek probírat, třídit je apod? Dejte si za úkol vytvořit na konci roku kalendář na rok 2023. 12 promyšlených fotografií! To zvládnete. Zkuste se na výletech zamyslet, na zajímavých místech vytvořit originální fotografii. Jako když jste kdysi fotili na film, nemohli jste jen tak vyfotit 12 stejných fotografií. 2 mouchy jednou ranou. Budete mít krásné fotografie, ze kterých budete mít radost a už máte jeden vánoční dárek. 


5. Bez socek
Naplánujte si jeden výlet kompletně bez přístupu na sociální sítě. Nejezděte úplně bez mobilu, pro jistotu. Ale zkuste si opravdu výlet užívat naplno. Buďte přítomní na 100%. Dívejte se do krajiny, ne do displeje. Pokud máte předsevzetí číslo 4, dobře, dovolte si nějaký time out, ale jen na fotku! Žádné storíčka a vypisování s kamarády.