Cestování v roce 2070

trevor
Napsal trevor
05. January, 2021
Čtení na 2 minut

Tom Cheesewrigt předpověděl, jak by mohlo vypadat cestování za 50 let. Výlet nám vybere umělá inteligence, na místo nás odveze autonomní vůz a místo luxusu budeme toužit po skutečném dobrodružství v divočině.

Změny pociťujeme už nyní

Kromě klimatické krize se na budoucích trendech podepíše i současná globální pandemie. Již letos mnoho společností a zaměstnanců změnilo své pracovní návyky. Víc se pracuje z domu, schůzky se odehrávají přes videokonference, a tím se pomalu stírá rozdíl mezi prací a volnem. Doposud jsme dovolenou vnímali jako omezený časový úsek, kdy odjedeme z domu a nic neděláme. V budoucnu budeme stále častěji jezdit na několika měsíční pobyty, odkud budeme i pracovat. Přibude tedy digitálních nomádů.Cestovní kanceláře nahradí virtuální asistenti

Futurolog Tom se také domnívá, že cestovní kanceláře a zprostředkovatelské portály nahradí inteligentní virtuální asistent. Řeknete mu, kam chcete jet, kolik vás je, co vás baví a on vám všechno naplánuje a zarezervuje v průběhu pár minut a také nastaví navigaci ve vašem autonomně řízeném autě. Vy se už jen pohodlně usadíte. Trevor si skromně myslí, že zkušenosti pravých dobrodruhů nemůže virtuální asistent nikdy nahradit. Díky naším zkušenostem jsme vám schopni doporučit a zařídit dokonalou dovolenou už teď. Nemusíte čekat 50 let.

Přemůže nás touha po dobrodružství v divočině

Díky pokroku v medicíně a technologiích se náš život stane bezpečnějším, a tak si během dovolené rádi užijeme trochu adrenalinu. Rafting, lezení po horách nebo plavání v ledové vodě. Divoké přírody navíc stále ubývá, tak nás bude za 50 let lákat ještě víc.  

Cestování ovlivní i klimatické změny a trend udržitelnosti. Tom předpovídá tlak na snižování emisí, který prodraží létání, a proto v roce 2070 budeme víc navštěvovat místa, která jsou nám blíž.Vytiskněte mi jeden apartmán, prosím

Poslední věcí, kterou Tom zmínil ve své zprávě, jsou 3D tištěné prázdninové domky. Rostoucí popularitu ekologických domků v zajetí přírody můžeme pozorovat již dnes. Domy z 3D tiskárny najdeme i u nás. Budějovické studio Scoolpt představilo Prvoka i Druhoka.

Prvok od studia Scoolpt na Vltavě