55. MFF Karlovy Vary je za rohem

trevor
Napsal trevor
13. Srpen, 2021
Čtení na 2 minut

Oblíbený filmový festival v loňském roce zhatila pandemie. Letos se ale festival vrací v plné síle. V jiném termínu, ale s VIP hosty i očkovacím centrem. Festival startuje 20. srpna a končí 28. srpna 2021.

Hlavním dějištěm letošního 55. ročníku filmového festivalu bude tradičně karlovarský hotel Thermal, který před časem prošel rozsáhlou rekonstrukcí.


Hlavními hosty budou slavné osobnosti světové kinematografie a držitelé mnoha ocenění americký herec Johnny Depp, britský herec Michael Caine a herec i režisér Ethan Hawke. Festival bude v pátek večer před Thermalem slavnostně zahájen muzikálem Jesus Christ Superstar v sestavě pražského divadla Spirála za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. Zavřené letos zůstane letní kino a kvůli pokračující rekonstrukci pokojů i několik pater hotelu Thermal.

Michael Caine 55 KVIFF
Letošní ročník bude doprovázen opatřeními proti šíření koronaviru. Každý účastník dostane pásku na ruku, která mu umožní pohyb po festivalových akcích. Pásku získají návštěvníci na základě platného certifikátu EU s QR kódem, který dostanou prokázáním očkování, prodělané nemoci či absolvování negativního testu na certifikovaném pracovišti. Ve vnitřních prostorech bude povinné nosit ochranu úst, pro účastníky budou připravené stojany s desinfekcí. Součástí festivalu budou testovací místa i očkovací centrum, které nabídne možnost očkování proti covidu-19 jednorázovou vakcínou Janssen bez předchozí registrace.

plakát 55. ročníku MFF KV

Možnosti ubytování v Karlových Varech se v termínů konání festivalu úží. Za nás doporučujeme:

Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE

Luxury Spa Hotel OLYMPIC PALACE Karlovy Vary
Residence IRON CUBE

Residence IRON CUBE Karlovy Vary

Související články