5 designových nápadů pro lepší pokoje

trevor
Napsal trevor
04. Červenec, 2022
Čtení na 3 minut

Zajímavé designové vychytávky, originální architektonické prvky a autentické příběhy dokáží vzbudit emoci a mezi hostem a vašim ubytováním vytvořit pouto. Získáte také skvělý obsah pro váš profil na sociálních sítích a rezervačních portálech, kde vám dobré fotky skvělého designu pomohou získat víc zákazníků.

1 Lokální prvky

Cestovatelé rádi objevují místní gastro speciality, přírodní krásy, architekturu i památky. Inspirujte se tedy lokálními příběhy a přírodou. Máte ubytování v okolí rybníků? Co tematické fotografie ze života rybářů? Námořnické povlečení, doplňky inspirované životem u vody, v přístavu… Nebo se ve vašem kraji konají lidové oslavy? Inspirujte se místními kroji. Výšivku použijte jako zajímavý detail na textiliích, závěsech, povlečení, nebo z nich udělejte vzor na tapetu.
2 Zeleň
Lidé milují přírodní materiály a květiny. Zeleň oživí každý interiér, dodá mu svěžest, živost, útulnost. Poslední roky jsou trendy vertikální zahrádky, mechové stěny i květinové tapety. Pokud nejste fanoušek sukulentů, inspirujte se nenáročnými pokojovými rostlinami například v tomto článku.3 Minimalismus
Hitem posledních let je napříč obory, službami a vizuálním stylem je minimalismus. Minimalismus není jen o omezení množství nábytku na nezbytné minimum, ale i specifický přístup k dekoraci. Odborníci zdůrazňují, že uspořádání bez nadměrného množství předmětů podporuje schopnost soustředění a uklidňuje unavené smysly. Zapomeňte na drobnosti, figurky nebo vysoce vzorované detaily. Důraz je zde kladen na funkcionalismus. Méně je více. Snižte počet objektů a zvolte menší množství v lepší kvalitě.


4 Ekologie a lokálnost
Zejména mileniálové čím dál víc dbají na svou uhlíkovou stopu. Řeší zbytečné plasty, třídí odpad apod. Naopak uvítají váš zodpovědný přístup k planetě. Zkuste plasty vyměnit za sklo, nebo papír. Omezit plastové obaly. Nabídněte hostům možnost třídit odpad například na vaší chatě nebo chalupě. Najděte lokální umělce a podpořte místní byznys i to, že díla neputovala daleko.

5 Každý pokoj je originál
Nebojte se každý pokoj/apartmán udělat jedinečný. Nabídněte hostům možnost výběru, přilákejte fanoušky industriálu i minimalismu. Nemusí jít jen o barvu zdí. Ale i o dekorace, obrazy, design lamp, kování aj. Zvolte si tématiku pokoje, klidně je i podle tématu pojmenujte. Různé pokoje se skvěle promují jak na rezervačních portálech, kde bude vaše ubytovaní působit originálně a více atraktivně. Množství různých detailů, vychytávek a inspirace se bude také skvěle vyjímat na sociálních sítích.