5+1 tip pro svatební místa

trevor
Napsal trevor
11. Říjen, 2022
Čtení na 3 minut

Svatební byznys znatelně utrpěl během pandemie. Svatby se rušily, přesouvaly, měnila se pravidla pro jejich konání… Celá řada svateb z roku 2020 se odehrála až letos. Možná i vy přemýšlíte, že byste své ubytování začali nabízet, jako místo pro svatbu. Možná už se u vás nějaké svatby konaly a chcete svou prezentaci trošku vylepšit. Tohle jsou tipy z míst, která se na svatby specializují.


1. čím jste jedineční?

Za poslední léta se trendy trochu změnili. Velké hotelové konferenční sály nahradili zámecké zahrady, stodoly, mlýny a chalupy s krásnou loukou. Svatby se také zmenšují, a i menší ubytování, která působí víc intimně mohou do byznysu vstoupit. Čím vyniká vaše nemovitost a přilehlé pozemky? Může to být skvělá nabídka farmářských potravin, lokálních vín i možnost objednat si známého kuchaře. Máte na pozemku nádherný strom, pod kterým by se chtěl vzít každý zamilovaný pár? Možná romantickou zátoku? Krásné západy slunce? Tajemný les porostlý mechem pro nevěstu z říše víl?

2. fotky, fotky a zase fotky

Nevěsty žijí pro svatební fotky a aftervideo. Uspořádejte svatební focení s modelovým párem a ukažte svým potenciálním zákazníkům, jak mohou vypadat jejich svatební fotky. Kde se nevěsta připravuje. Kde se mohou vyfotit spolu. Jaká pěkná zákoutí máte. Jak může vypadat místo, kde je oddají. Nezapomeňte na příklady tabule, u které se bude hodovat. Když si zvolí spíše venkovský styl inspirovaný lučním kvítím. Nebo chtějí kombinovat luxus bílých ubrusů s přírodními prvky ve velké jídelně? Buďte takzvaně „insta friendly“. Pokuste se nabídnout něco, co bude skvěle vypadat na sociálních sítích, co se bude šířit a zajistí vám vizibilitu.3. balíčky

Individuální přístup je dneska alfou a omegou snad každého byznysu. Někdo hledá místo, které mu nabídne vše od ceremoniálu po závěrečnou party s kompletním zázemím pro hosty, parkování, ubytování apod. Někdo hledá jen místo na slavnostní oběd a tancovačku a přespání hostů. Jiní se možná zamilují právě do vašich svatebních fotografií a budou u vás chtít uspořádat pouze své focení. Vyjděte budoucím párům vstříc.

4. ulehčete jim to

Svatba má být nejkrásnějším dnem. Přináší ale také mnoho plánování a stresu. Ne každý si může dovolit koordinátora, proto ukažte, že máte svatby v malíku. Kliďte se spojte s květinářkou, cukrářkou a pár DJ v okolí a mějte jejich kontakty vždy po ruce pro páry, které třeba s plánováním svatby teprve začínají a dobré rady profíků rádi přijmou a ocení. Nabídněte jim v balíčku třeba extra čas pro sebe ve spa, speciální snídani pro novomanžele apod.5. něco navíc

Vymyslete pro páry nějaký drobný personifikovaný dárek. Láhev vína s visačkou s jejich iniciály. Čokoládu, čerstvé květiny, nebo jen stavební přání. Šance, že takový drobný dárek přistane na sociálních sítích je vysoká, je to velice dobrá reklama.

 

bonus: Buďte gay friendly. Každý rok se v České republice zaregistruje okolo 300 párů. I když stejnopohlavní páry nemají stejná práva jako ty heterosexuální, oslavy jejich svazku se nijak zvlášť od běžných svateb neliší. Obřad, prstýnky, oběd, dort, party… To je xy možných zákazníků a šťastných párů, které u vás prožijí svůj krásný den a oslaví svou lásku.

Související články