Byly jednou dvě budky...

trevor
Napsal trevor
18. Srpen, 2022
Čtení na 2 minut

...Ale nebyly to obyčejný budky. Byly začarovaný. Byly to kadibudky


Kde přesně se kadibudky vzaly nevíme. Ani odkud pochází typické srdíčko na dveřích. Jeden z historických zdrojů nám může napovědět, jak jsme se k dnešním kadibudkám dopracovali. Všechno to zřejmě začalo na venkově, kde záchody bývaly jen jehličnatými větvemi ohrazené místo na hnojišti. Pro větší pohodlí se přes větve někdy položilo prkno. V polovině 19. století se nad hnojištěm začaly stavět jednoduché kadibudky. Konečně měly střechu a poloviční dveře, aby bylo vidět, jestli je obsazeno. Později se předalo sedátko a koncem 19. století dokonce dveře k zavírání, přibylo i vyříznuté srdíčko, kterým se venkovské kadibudky zdobí do dneška.

 


Kadibudka je dnes oblíbeným řešením toalety glampingových ubytování. Někde za dveřmi s vyřezaným srdíčkem mají pěkné záchodové prkýnko na desce. Někde dokonce celou keramickou mísu. Two fingers na to šli jinak a najdete u nich zážitkové koupelny od @kisskissstudio. Během hygieny nebo návštěvy splachovacího WC se kocháte krajinou. Zážitkové koupelny jsou chráněny i před mrazem.


Takže pokud chcete vyzkoušet glamping, ale kadibudka a absence sprchy byly důvod, proč nejet. Máme pro vás další tipy na glampingy s koupelnou. Kromě Maringotky Pomněnka, která má i novou terasu na vodě, můžete vyrazit třeba do chaty Diva, koupelna je součástí objektu. Glamping pod Liščím kopcem
Většina glampingů typu igloo stan má uvnitř svou vlastní koupelnu s sprchou a splachovací toaletou. Vyzkoušejte třeba glamping Pod Liščím kopcem, kde máte u stanu také koupací sud a saunu. Vlastní koupelnu se sprchou a splachovací toaletou najdete také v YurtinbeV naší nabídce naleznete také moc pěkný Glamping Pošumaví, kde najdete plně vybavenou kuchyň, koupelnu, saunu i koupací sud. Můžete sebou vzít svého mazlíčka, který tu bude mít celou velkou louku jen pro sebe.

Související články