Kutná Hora se stane dějištěm deskové hry

trevor
Napsal trevor
04. Květen, 2023
Čtení na 2 minut

Kutná Hora: The City of Silver je nová strategická hra od autorů Krycích jmen.


Deskové hry Krycí jména se prodalo už více než 12 milionů kusů ve 46 jazycích, patří k nejpopulárnějším českým hrám, včetně videoher. Zahrát si jí můžete i v elektronické verzi. Deskoherní společnost Czech Games Edition teď chystá hru z jiného soudku. Nebude to úplně easy party hra, ale komplexní strategie, ve které budete budovat Kutnou Horu. Kutná Hora: The City of Silver – tedy město stříbra – je ekonomickou a stavitelskou hrou, která hráče přenese do 14. století. Ve dvou až čtyřech hráčích budete budovat město a těžit stříbro, současně také spolupracovat na stavbě nejslavnější kutnohorské dominanty, gotického chrámu svaté Barbory. Cesta k vítězství nemusí být dlážděna jen hromaděním majetků, ale může vést i přes plodnou kooperaci.
 
 

Hráči se také dozvědí mnohé o tehdejším životě, například o významu měšťanstva, fungování středověké byrokracie či o sdružování se do cechů, jejichž znaky dodnes zdobí klenbu chrámu svaté Barbory. Inspirací pro tvůrce byl i takzvaný Kutnohorský graduál. Iluminované vyobrazení města s důlními šachtami ve spodní části a zástavbou nad nimi. I herní plocha má dvě části, nad a pod zemí.


Historií je celá hra protkaná. Ať už to jsou ilustrace, nebo některé mechanismy a pro oddané hráče je tu i stříbrná mince, která se bude prodávat mimo standardní balení. Čeští hráči by se mohli nové hry dočkat letos pod stromečkem. Jak se bude Kutná Hora stavět v zahraničí se necháme překvapit, ale hře přejeme úspěch! 

Související články