Nejlepší filmy o cestování podle trevora

trevor
Napsal trevor
04. Listopad, 2022
Čtení na 3 minut

Dny jsou stále kratší a na dlouhé zimní večery to chce filmové tipy, které vás přenesou z obýváku do hor, Tokia i pouště.

Divočina (2014)

V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová (Reese Witherspoon) po smrti své matky a krachu svého manželství myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail dlouhou 1 770 km od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.Pouť (2010)

Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. 

Prázdniny v Římě (1953)

Filmová klasika s A. Hepburn a G. Peckem v hlavních rolích. Prázdniny v Římě byly nominovány na 10 Oscarů a Audrey Hepburn získala Oscara za svou roli novodobé princezny, která se vzpřela svým panovnickým povinnostem a díky americkému novináři poznala Řím jako obyčejná mladá dívka. 

Stopy (2013) 

Hrdinka Robyn (Mia Wasikowka) ve společnosti svého psa Diggie a čtyř velbloudů Dookie, Bub, Zeleika a Goliath, absolvuje 2 700 km dlouhou cestu z australského Alice Spring a jejím cílem je pešky dojít až k Indickému oceánu. Celý příběh je založen na reálné skutečnosti a zajímavostí je, že autorka knižní předlohy nikdy netoužila po popularitě, ale chtěla cestu podniknout sama pro sebe. Díky nedostatku financí, ale požádala o pomoc National Geographic, což způsobilo vlnu mediálního zájmu o její příběh.

Ztraceno v překladu (2003)

Moderní Tokio, město světel, zářících reklam. Země prastaré kultury, záhadných znaků, specifické etikety, pozoruhodných lidí. Město i země, ve které se velice snadno může cizinec ztratit, ale on a ona se v něm najdou. Nádherný film, který ukazuje zábavnou, ale i neočekávanou stránku cestování ve zcela nové zemi. Tokio, kde se příběh odehrává, je městem mnoha tváří a především pro Evropany je každá jeho tvář něčím unikátní, okouzlující a zajímavá.Který film o cestování je váš nejoblíbenější? 

Související články