Netradiční výlet s kozami

trevor
Napsal trevor
20. Duben, 2022
Čtení na 2 minut

Na výlet s dětmi, psem, možná dokonce kočkou, to je klasika. Zkuste něco netradičního! Co třeba půjčit si trekingové kozy? A můžou vám zahrát i ve filmu.


Půjčovna koz se nachází 8 km od obce Mšeno. Mšeno leží na kraji CHKO Kokořínsko, s nádhernými skalami, lesy, loukami i údolími a hrady.

Koz si můžete půjčit libovolný počet, můžete vyrazit na dvě hodiny nebo třeba na týden. Koza ujde za den i třeba 25 km, nažere se kdekoliv, dokáže jít po cestě, pěšině, chodníku, stezce, případně i vzrostlou vegetací nebo po louce či poli, po sněhu i po ledě. Kozy jsou společenské a nezkazí žádnou legraci.

Kozy jsou zvyklé na výlety a pohyb v přírodě. Dostanete i kompletní instrukce, jak se ke kozám chovat a jak se s nimi domluvit tak, aby dělaly to, co vy potřebujete


Co když se nechcete toulat Kokořínskem? Můžete si kozy vyzvednout a klidně s nimi jet jinam. Jsou čistotné a během půlhodinové jízdy se většinou nevymočí ani nepustí bobky. Do kufru běžného auta se vejde několik koz a menší kozy můžete vzít i na klín, jsou přítulné jako pejsci. Ideální je, když ale pod kozy přeci jen pro jistotu dále několik vrstev starého papíru nebo kartonu.


A kolik vás bude tenhle nevšední zážitek stát? Cenu si stanovíte sami, až si budete s půjčovnou domlouvat termín. Časem, až se z vás stanou zkušení kozaři, můžete s kozami vyrazit klidně i na delší dovolenou a půjčí vám je i s postrojem.

Veškeré informace najdete na webu Půjčovny trekingových koz.

Související články